OTWARTE OGRODY Zalesie Dolne 2011


FESTIWAL OTWARTE  OGRODY – ZALESIE  DOLNE 2011

Czwarta edycja Festiwalu “Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym” już za nami. 

Logo Otwarte Ogrody

Atrakcją dla uczestników festiwalu okazał się występ naszego krajana, Kuby Sienkiewicza, ponad godzinny koncert przyciągnął prawdziwe tłumy. Przygotowaliśmy także spotkania bardziej kameralne – czytanie wierszy Cezarego Lipki inspirowanych muzyką Beatlesów. Zainteresowanie wzbudził prawdziwy show panów – arborystów – wykład na temat pielęgnacji dużych drzew na działkach leśnych połączony z istnie akrobatycznymi wyczynami już na dębie, który był podmiotem i przedmiotem wykładu. Całość zakończyło spotkanie na Targowisku (P) różności, gdzie miejscowi artyści amatorzy mogli zaprezentować swoje talenty. Kolekcja wspaniałych fotografii Joanny Mularczyk cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uwieńczeniem Festiwalu było ognisko w ogrodzie młodych śpiewaków operowych. Dla najbardziej wytrwałych śpiewali a kapela spiewki białoruskie i arie operowe.

“Otwarte Ogrody” to nie tylko udostępnienie szerokiej publiczności prywatnych posesji, na których przygotowywane są różne wydarzenia artystyczne. To także piękny przykład niezinstytucjonalizowanego uczestnictwa. Tak się rodzi tożsamość lokalna – naturalna i prawdziwa – niezwiązana z mównicami czy sztucznie kreowanymi wizerunkami.

Ludzie otwierając zamknięte, na co dzień furtki swoich ogrodów pokazują, co drzemie w ich sercach, jak ich kreatywność związana jest z klimatem miejscowości. Otwarte Ogrody to także możliwość spotkania po latach, odwiedzenia starych miejsc i dawnych znajomych.

Rada Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego składa podziękowania właścicielom ogrodów, którzy udostępnili swoje posesje i z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w organizację festiwalu.

Dziękujemy współorganizatorom, patronom i sponsorom Festiwalu „Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym”.

Zapraszamy na festiwal za rok!

Relacja z panelu dyskusyjnego o literaturze dla kobiet

 

 

Spotkanie z poetą przy muzyce Beatlesów.

 

Prezentacja filmów dokumentalnych nakręconych w Zalesiu w latach 1943 – 44

 

Występ Kuby Sienkiewicza

Prawdziwy show specjalistów od pielęgnacji drzew i krzewów.

 

Byli przedstawiciele władz powiatowych oraz liderzy innych stowarzyszeń. Było bardziej i mniej oficjalnie.

 

Targowisko próżności.

 

Teatrzyk Beatki Gagatki – z przedstawieniem “Kot w butach”.

 

Uczestnicy festiwalu Otwarte Ogrody Zalesie Dolne 2011.

Poprzednia informacja OTWARTE OGRODY Zalesie Dolne 2010
Kolejna informacja OTWARTE OGRODY Zalesie Dolne 2012