Otwarte Ogrody Zalesie Dolne 2017


W trakcie X edycji festiwalu zapraszamy m.in. na: wystawę rzeźby do ogrodu prof. A. Myjaka, spektakl teatralny         ” Podkowianin aktorem” i wystawy artystyczne w Kolonii Artystycznej, pokaz filmu dokumentalnego “Polsko-węgierski korytarz 1944”, spotkanie literackie w ogrodzie Manuli Kalickiej i koncert zespołu “Ciepły wieczór ” – piosenki z okresu międzywojnia na terenie domu Zośki. Podczas wszystkich wydarzeń odbywać się będzie promocja publikacji o Zalesiu.

Spektakl teatralny „Podkowianin aktorem”- komedia dell’arte na motywach „Parad” Jana Potockiego“Podkowianin aktorem” to spektakl Nieformalnej Grupy Teatralnej MIĘDZY SŁOWAMI, którego premiera odbyła się w grudniu 2016. Jest to podkowiańska adaptacja wybranych miniatur teatralnych z cyklu “Parady” Jana Potockiego. Potocki tworząc cykl jednoaktówek posłużył się formą komedii dell’arte, gatunku już nawet w jego czasach odchodzącego w przeszłość, to jej bohaterowie – maski: stary mieszczanin Kasander, gapowaty służący Gille, sprytna Zerzabella, pyszałkowaty Kapitan i zarozumiały Dottore okazują się całkiem współcześni. Mimo upływu czasu komedia dell’arte nie jest muzealnym eksponatem! Niezależnie bowiem od czasów, stopnia rozwoju przemysłu i cywilizacji – człowiek jest zawsze taki sam. Głupota, snobizm, prostactwo, ignorancja, pyszałkowatość, ale też prawdziwa miłość czy przyjaźń…

W ogrodzie Manuli Kalickiej przy ul. Traugutta 5 zapraszamy na spotkanie ze znanymi pisarkami pt. “Literatura kobieca – bawi, tumani, przestrasza – analiza fenomenu”.

Na zakończenie festiwalu z okazji 90-lecia Zalesia Dolnego razem z Centrum Kultury w Piasecznie przygotowujemy koncert zespołu „Ciepły wieczór”.
“Ciepły Wieczór” to nie tyle nazwa zespołu, co okoliczność, jaką starają się stworzyć muzycy biorący udział w projekcie. Piosenki i ballady z dawnych i nowszych lat, opowiadające o miłości, dobrych i złych chwilach w życiu, czasem “pod nóżkę” a czasem lekko, leniwie, spokojnie, w zamyśleniu… Projekt powstał w 2005 roku i powolutku dojrzewał do swojej obecnej formy i składu. Grają przed- i powojenne piosenki o Miłości, zestawione w zgrabną opowieść o życiu i perypetiach miłosnych. W repertuarze znajdą Państwo wzruszające i zabawne piosenki zarówno Mieczysława Fogga, Zofii Terne, Barbary Rylskiej czy Wiery Gran, jak i Kaliny Jędrusik czy słynnych Starszych Panów, i wielu, wielu innych…

 

Poprzednia informacja Górki Szymona
Kolejna informacja Konkurs literacki "Moje Zalesie Dolne"